Lato jesienią w galerii „Na Mansardzie”

„Artystyczne Wakacje Barlinek 2019” w galerii „Na Mansardzie” Biblioteki Pedagogicznej WOM. Prace wykonały dzieci z pracowni plastycznej i fotograficznej  Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie.

Wystawa została otwarta 26 października 2019 roku. Pokazano na niej prace uczestników szóstego pleneru artystycznego organizowanego latem w Barlinku.  Tematem przewodnim warsztatów był portret  - mówiła na wernisażu Małgorzata Całus-Jarno, instruktor  plastyki w MDK. – Prace wykonywaliśmy bardzo różnym technikami.  Lepiliśmy, malowaliśmy, kleiliśmy, a także robiliśmy  zdjęcia…

 – Ale nie były to zwykłe portrety fotograficzne – wyjaśniała  Aleksandra Czarnecka, instruktor fotografii  z MDK-u.Podeszliśmy do tego tematu z mniej oczywistych stron.  Szukaliśmy portretów w  pniach drzew, w ziemi, w kamieniach.

Jedną z uczestniczek pleneru była 15-letnia Julia Chłopecka.  – Byłam już w Barlinku po raz piąty i jak zwykle był to niesamowity wyjazd  - zapewniała.
- Bardzo dużo się nauczyłam, świetnie się bawiłam. I bardzo bym chciała swą zawodową przeszłość związać ze sztuką.

O tym , że uczestnicy pleneru, twórczo spędzili letni czas, świadczy też „ich”  wiersz o Barlinku, wygłoszony podczas wernisażu: „Dziś piękność  Twą w całej ozdobie widzę i rysuję, bo tęsknię  po Tobie…”

 Wystawę w galerii „Na Mansardzie” można oglądać w godzinach pracy Biblioteki Pedagogicznej (ul. Łokietka 20a ) do końca  listopada 2019 roku.

Hanna Ciepiela

fot. Aleksandra Czarnecka

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Barlinek 2019