Lato jesienią w galerii „Na Mansardzie”

Filiżanki i spodeczki z ceramiki, kwiaty namalowane akwarelami i magiczne fotografie  można oglądać na wystawie „Artystyczne Wakacje Barlinek 2018” w galerii „Na Mansardzie” Biblioteki Pedagogicznej WOM. Prace wykonały dzieci z pracowni plastycznej i fotograficznej  Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie.

Wystawa została otwarta 27 października 2018 roku. Pokazano na niej prace uczestników piątego pleneru artystycznego organizowanego latem w Barlinku. – W tym roku na warsztatach zmierzyliśmy się tematem „Filiżanki i spodeczki” - mówiła Małgorzata Całus-Jarno, instruktor  plastyki w MDK. – Było przy tym bardzo dużo pracy, bo ceramika to nie jest tylko samo lepienie. Aby powstała kolorowa filiżanka trzeba ją dwa razy wypalić w piecu i pomalować  specjalnymi  szkliwami.

Na wystawie pokazano też bardzo ciekawe prace fotograficzne, pokazujące wręcz kosmiczne faktury liści, kory i  codziennych przedmiotów.  Zajęcia fotograficzne na plenerze prowadziła Aleksandra Czarnecka z MDK-u.

- Każdy wyjazd do Barlinka to wspaniała przygoda – zapewniała Ola Kujawska, jedna z uczestniczek pleneru. – Miasto jest piękna, bardzo inspirujące do pracy. I na pewno za rok pojadę na szósty plener.  

Wystawę w galerii „Na Mansardzie” można oglądać w godzinach pracy Biblioteki Pedagogicznej (ul. Łokietka 20 a) do 20 listopada 2018 .

Hanna Ciepiela

fot. Aleksandra Czarnecka
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Artystyczne Wakacje Barlinek 2018