Pędzlem i gwoździem

W Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży otwarto wystawę malarstwa, rysunku i ceramiki Iwony i Katarzyny Wolińskich. – Ich twórczość to dwa światy. Córka tworzy lekkie, delikatne kompozycje, a w pracach mamy wyczuwa się prawie męską rękę – żartował na wernisażu Dariusz Sapkowski konsultant z WOM-u.

Iwona Wolińska pracuje jako nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół Budowlanych w Gorzowie. Jej artystyczna przygoda rozpoczęła się kilkanaście lat temu. – Zaczęłam tworzyć pod wpływem córki, która wtedy była uczennicą liceum plastycznego. Do dziś Kasia jest moją nauczycielką.
Na wystawie Iwona prezentuje m.in. swoje abstrakcyjne kolaże. Powstają z połączenia najróżniejszych materiałów: drewna, szkła, gwoździ, drutów, elementów organicznych. - Moje prace powstają spontanicznie – opowiada. –Jestem w tworzeniu niecierpliwa i dynamiczna. W sztuce najbardziej interesuje mnie faktura, kreowanie czegoś nowego.

Katarzyna Wolińska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ukończyła Wydział Architektury, dyplom zrobiła pod kierunkiem prof. Huberta Smurzyńkiego. W galerii Katarzyna pokazuje pejzaże, martwe natury i rysunki. Jej prace są subtelne, pełne powietrza. Wyczuwa się w nich jakąś tajemnicę, niedopowiedzenie.

Wernisaż zgromadził liczną widownię. Wydarzeniu towarzyszył koncert w wykonaniu zespołu po kierownictwem Michała Plebaniaka.

Hanna Ciepiela

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Pędzlem i gwoździem