szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« grudzień 2023 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Marcowe LITERACKIE WYZWANIE LEGO
miniatura
2021/02/26

NA CZYM POLEGAJĄ LITERACKIE WYZWANIA LEGO?

Jeśli uwielbiasz klocki LEGO i lubisz wyzwania - ta zabawa jest dla Ciebie!

To kreatywne działania, które łączą radość czytania z pasją tworzenia konstrukcji z klocków. Uczestnicy otrzymają co miesiąc, od stycznia do grudnia 2021 r., nowe wyzwanie, które polega na zbudowaniu czegoś (np. scenka, konstrukcja, przedmiot itp.), co jest związane z określonym przez nas tematem. Inspiracją do układania niech będzie usłyszana, przeczytana książka dla dzieci i młodzieży, wiersz, tytuł lub fragment opowieści.

DLA KOGO?

Zabawa skierowana jest do wszystkich chętnych dzieci i młodzieży do lat 18. Literackie wyzwania można przeprowadzić w domu, w szkole lub gdziekolwiek jesteś. Wystarczą chęci i pomysł!

CEL

Stawiamy na rozbudzanie ciekawości i kreatywności dzieci i młodzieży. Prace nie będą oceniane.

UŁOŻYŁEM I CO DALEJ?

Zbudowane prace należy sfotografować, a zdjęcie zamieścić na specjalnie przygotowanej grupie na Facebooku LITERACKIE WYZWANIA LEGO. Prace mogą zamieszczać rodzice/opiekunowie, nauczyciele lub ew. samo dziecko/młodzież.

Na koniec nie zapomnij:

  • zatytułować swojej pracy;
  • podać swoje imię, wiek i miejscowość;
  • opisać to, co zbudowałeś/aś oraz wskazać jaka literacka historia Cię zainspirowała (podaj autora i tytuł  książki, wiersza).

DLA NAUCZYCIELI

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy (i nie tylko) do zgłaszania do zabawy swoich uczniów i koordynowania akcji w szkole/w trakcie nauki zdalnej poprzez:

  1. poinformowanie o akcji/wysłanie informacji uczniom przez dziennik elektroniczny,
  2. pomoc w wyborze literatury odpowiedniej do wyzwania miesiąca,
  3. zamieszczenie na grupie FB LITERACKIE WYZWANIA LEGO, na stronie szkoły  prac uczniów.

Organizatorem zabawy jest Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. Link do zdjęć przesłanych w danym miesiącu zostanie zamieszczony w na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.
https://womgorz.edu.pl/index.php?lng=1&view=k&k=885.

Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne ze zgodą na jego publikację.

Po zakończeniu zabawy uczestnicy otrzymają dyplomy potwierdzające udział w wyzwaniach, zaś nauczyciele dyplomy potwierdzające koordynowanie akcji w szkole.

Projekt został zainspirowany blogiemhttp://legoquestkids.blogspot.com/ oraz działaniem  https://biblioteka.gliwice.pl/projekty/zakonczone/literacki-lego-quest/#1

Kontakt:
Anna Giniewska
Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp.
tel. 95/ 721 61 35, 509 5170206
anna.giniewska@womgorz.edu.pl
,bp@womgorz.edu.pl
 

WYZWANIE #3 MAŁE I DUŻE

 

Ruszamy z kolejnym już 3 wyzwaniem LEGO, którego tematem wiodącym jest MAŁE I DUŻE.
Niech porwie Was wyobraźnia inspirowana najróżniejszymi książkami. Proponujemy przeczytać wiesz o Panu Maluśkiewiczu, historię o Guliwerze, Calineczce, czy Świecie Ogromnych - Andrzeja Maleszki. Niech zachęcą was krasnoludki i przeróżne olbrzymie stwory, by później zbudować MAŁE I DUŻE z klocków LEGO!
Na zdjęcia czekamy od 1-31 marca br.
Link do albumu z pracami grupy LITERACKIE WYZWANIA LEGO na feacebooku: https://www.facebook.com/groups/1788998927928301/

WYZWANIE #2 FANTASTYCZNE ZWIERZĘ

 

Naszym kolejnym lutowym wyzwaniem będzie FANTASTYCZNE ZWIERZĘ. Możecie się inspirować fantastycznymi książkami np. o Harrym Potterze, Fantastycznych zwierzętach, opowieściami z Narnii, a może sięgniecie po baśnie lub historie o smokach? Do czytania polecamy książkę pt. Dziewczynka, która wypiła księżyc autorstwa Barnhill Kelly. Czekamy na Wasze nieziemskie LEGO zwierzęta!
Link do albumu z pracami grupy LITERACKIE WYZWANIA LEGO na feacebooku: https://www.facebook.com/media/set?vanity=bibliotekapedagogicznagorzow&set=a.4379022532112204

WYZWANIE #1 ZIMOWA KRAINA

 

Ruszamy z pierwszym wyzwaniem. Kiedy na zewnątrz mamy temperaturę powyżej -10, najlepszym pomysłem będzie zanurzenie się w lekturę i budowanie ZIMOWEJ KRAINY. Do czytania proponujemy książkę dla młodzieży z serii Lustrzanna „Zimowe zaręczyny” autorstwa  Dabos Christelle. Jak będzie wyglądać wasza kraina? Nie możemy się doczekać Waszych literackich inspiracji oraz efektu twórczej pracy z klockami LEGO.
Link do albumu z pracami grupy LITERACKIE WYZWANIA LEGO na feacebooku: https://www.facebook.com/media/set?vanity=bibliotekapedagogicznagorzow&set=a.4295759703771821

 


 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid