szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« październik 2022 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Koci wernisaż w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej

Z okazji Światowego Dnia Kota w gorzowskiej galerii Na Mansardzie, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otwarto wystawę „Od Filemona do Behemota”. Cała galeria, a także korytarz i schody, zapełniły się podobiznami kotów: grubych, chudych, uśmiechniętych, wymyślonych i bajkowych.

W wernisażu, który odbył się 16 lutego 2019 roku, wzięli udział autorzy prac z Młodzieżowego Domu Kultury oraz ich nauczyciele: Danuta Łubińska, Roman Łubiński i Małgorzata Całus-Jarno. – Prace powstawały przez kilka tygodni – mówiła Danuta Łubińska. – Dzieci dobierały się w grupy, potem każde z nich malowało swojego kota. Poszczególne koty się wycinało i dopasowywało do pozostałych. Na koniec trzeba było jeszcze wymyślić tła dla czworonogów.

Wielu autorów sportretowało swoich własnych pupili. Siostry Weronika i Dominika Dolinkiewicz pięknie namalowały kotkę Oreo i kota Toffi. – Koty to najwspanialsze  zwierzęta na świecie! – zapewniały dziewczyny. – Są miłe i śmieszne. Chowają się do kartonów, szaleją na drapakach. I nigdy nie wiadomo, gdzie będą spały…

Kocia wystawa jest już kolejną „literacko-plastyczną” prezentacją przygotowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury. Trzy lata temu w galerii Na Mansardzie pokazywano wystawę „150 lat z Alicją w Krainie Czarów”, dwa lata temu  Podróże z Małym Księciem, a w ubiegłym rokuPodobaMiSie  z okazji Światowego Dnia Misia Pluszowego.  Wszystkie wystawy połączone były z warsztatami dla dzieci i cieszyły się dużą frekwencją.

Najnowsza wystawa będzie czynna do końca marca.  Grupy zwiedzających będą mogły obejrzeć prezentację poświęconą kotom w literaturze i sztuce oraz stworzyć własne prace.

Szczegółowe informacje o wystawie i zapisy na warsztaty: tel. 95 (721 61 38)  lub 509 517 122.

Hanna Ciepiela

fot. Aleksandra Czarnecka

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Koci wernisaż w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej

 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid