szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« październik 2022 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Dzieci narysowały gorzowskie legendy

- Uwielbiam rysować i dlatego bardzo chętnie zilustrowałam legendę o żelaznej rybie. Aby woda miała piękne kolory rozcierałam pastele palcami. Trochę się ubrudziłam, ale było warto - mówiła 9-letnia Amelia Brudzisz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie podczas finału III miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”.

Finał konkursu odbył się 26 września 2018 r. w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu była Agnieszka Żelazna, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 10.

-  Gorzów ma mnóstwo legend, niektóre są mroczne, inne zabawne.  Cieszę, że chcieliście je z nami odkrywać – mówiła podczas wernisażu. – A zrobiliście to tak pięknie, że  jurorzy mieli ogromne problemy z wyborem najlepszych prac.

- To prawda, rysunki były bardzo ciekawe. I dzięki Wam, po tych trzech edycjach konkursu, stałem się  ekspertem od czarownic -  żartował Dariusz Sapkowski, jeden z jurorów.

Na konkurs, który odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta Gorzowa, nadesłano 97 prac  z ośmiu szkół podstawowych. Jury nagrodziło pięciu autorów z gorzowskich szkół : Aleksandrę Dominę  ze Szkoły Podstawowej Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, Julię Dalik ze Szkoły Podstawowej nr 5, Polę Zieję z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, Lenę Różańską ze Szkoły Podstawowej nr 5, Hanię Cisiuk  ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz  Juliana  Sokołowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą. Przyznano też 20 wyróżnień.

Jedną z atrakcji wernisażu był występ 12-letniej Nadii Pawlak, która w sposób bardzo ekspresyjny opowiedziała jedną z legend.  Jak przyznała w kuluarach  marzy o tym, aby w przyszłości zostać aktorką.

Współorganizatorem konkursu był Wojewódzki Ośrodek Metodyczny. Wystawę w galerii „Na Mansardzie” (przy ul. Łokietka 20 a) można oglądać do 20 października 2018 roku.

Hanna Ciepiela

fot. Monika Markowska

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzieci narysowały gorzowskie legendy

 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid