szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« październik 2022 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Czternastolatki sposób na życie

Na wystawie, która otwarto 10 maja 2018 roku, można podziwiać też batiki, malarstwo i kompozycje wykonane różnymi technikami plastycznymi. Prace powstały podczas zajęć w pracowni plastycznej w gorzowskim Młodzieżowym Domu Kultury.- Miałam sześć lat, gdy tata zapisał mnie na zajęcia plastyczne. To była dla mnie świetna zabawa. A jak miałam dziesięć lat poczułam, że rysowanie będzie moim sposobem na życie - mówiła Aleksandra Kujawska podczas otwarcia swojej pierwszej, indywidulanej wystawy w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej.

Obecnie Aleksandra Kujawska ma 14 lat. I każdą wolną chwilę spędza przy rysowaniu.  Tworzy ilustracje do książek, wymyśla postacie i ich historie. – Pomimo, że moi bohaterowie żyją tylko na papierze, jestem bardzo z nimi zżyta – mówi.   
– Ola zawsze pracuje z zapałem, ale i wielką radością – zapewnia jej instruktorka Małgorzata Całus-Jarno. – I jestem pewna, że kiedyś o Oli usłyszymy. Może będziemy podziwiać ją w galeriach, a może kupimy książki z jej ilustracjami… 

Za rok uzdolniona nastolatka skończy gimnazjum. Potem planuje naukę w gorzowskim liceum plastycznym.  Dzięki nagrodzie, która zdobyła w konkursie plastycznym dla uczniów gimnazjów województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego „Arktyka”, jest już zwolniona z egzaminu z malarstwa. – Po maturze na pewno wybiorę studia plastyczne - mówi. - Kiedyś myślałam  jeszcze o weterynarii,  bo zwierzęta też są dla mnie ważne. Ale wolę je rysować niż leczyć.

Wystawę Aleksandry można oglądać do 11 czerwca w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Łokietka 20 a. Wystawa jest jednym z wydarzeń towarzyszących  ogólnopolskim obchodom Tygodnia Bibliotek.  

Hanna Ciepiela

fot. Aleksandra Czarnecka

Zobacz zdjęcia w galerii

Czternastolatki sposób na życie

 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid