szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« październik 2022 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Wiosna piorunująca kolorami

Ponad 170 prac plastycznych z 16 gorzowskich placówek oświatowych nadesłano na Miejski Konkurs Plastyczny „Wiosenne tradycje”.  Podczas wernisażu, który odbył się 14 kwietnia w galerii „Na Mansardzie”  w Bibliotece Pedagogicznej,  22 autorów odebrało nagrody i wyróżnienia.

- Uwielbiam  malować  i na pewno jak dorosnę zostanę  malarką lub architektem – mówiła  9-letnia Oliwia Seweryńska, która zdobyła jedną z nagród. – Początkowo chciałam, aby moja praca była w stylu ludowym i dlatego namalowałam bociana, ale potem dorysowałam  też papugi. I zrobiło się weselej.

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury, prace oceniała komisja pod przewodnictwem Danuta Przybysz.  Wśród  najmłodszych uczestników nagrody zdobyli:  Sabina Kurczewska z Przedszkola Miejskiego nr 7, Anna Ordon z  Przedszkola Miejskiego  nr 13 i Amelia Machaj z MDK-u.   Wyróżnienia otrzymali: Lena Perużyńska  z Przedszkola  Miejskiego Integracyjnego nr 9, Alicja Rój z Przedszkola Miejskiego nr 7, Ewa Chorkawa z MDK-u, Natasza Cis z Przedszkola Niepublicznego „Chatka Kubusia  Puchatka”.  W drugiej kategorii  wiekowej  nagrody odebrali: Lena Bartłomowicz z SP nr 10, Oliwia Seweryńska z MDK-u, Nadia Zygmunt  z MDK-u.  Wyróżnienia  zdobyli: Wojciech Rawiec z SP 10, Julia Dudek i Lucyna Jazdowska z MDK-u.  Wśród najstarszych uczestników nagrody otrzymali : Ola Ostrowska z Zespołu Szkół nr 21, Nina Bohdziewicz  i Maria Michałowicz z MDK-u , Natalia Zwolińska i Aleksandra Groblica z SP nr 14. Wyróżnienia zdobyli : Iga Podolecka  z MDK-u, Malwina Lemiszewska  z  Zespołu Szkół nr 21, Ada Świerzko z SP nr 15 i Mikołaj Kokomaczyk z SP nr 14.    

- Prace są wspaniałe, urzekają  kolorami, imponują pomysłowością – mówiła na wernisażu Danuta Łubińska, kierownik pracowni plastycznej  MDK-u.  – Robią  efekt…

- … piorunujący – głośno dopowiedziała publiczność .

Wystawę w Galerii „Na Mansardzie”  (przy ul. Łokietka 20 a) można oglądać do 7 maja. 

Hanna Ciepiela

Fot. Aleksandra Czarnecka

Zobacz zdjęcia w galerii

Wiosna piorunująca kolorami

 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid