szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« październik 2022 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Wernisaż z misiem

- Miś Puchatek , którego namalowałam ma cały pyszczek ubrudzony miodem i ciągle się oblizuje, ale to mu wcale nie przeszkadza w gadaniu z Prosiaczkiem – mówiła 7-letnia Milena na otwarciu wystawy „PodobaMiSie” w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej  Wojewódzkiego  Ośrodka Metodycznego w Gorzowie.

Wystawa „PodobaMiSie” została otwarta 25 listopada z okazji Światowego Dnia Misia Pluszowego.  Dzień ten ustanowiono w 2002 roku w setną rocznicę narodzin pluszowej zabawki. Prace plastyczne pokazane na wystawie wykonały dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury pod opieką nauczycieli: Danuty Łubińskiej, Małgorzaty Całus-Jarno i Romana Łubińskiego. Większość ilustracji zrobiono w technice kolażu.  -  Każdy z autorów najpierw sam pracował nad swoim misiem, potem razem je wycinaliśmy, przyklejaliśmy i tworzyliśmy z nich różne opowieści -  wyjaśniała M. Całus-Jarno , nauczyciel z MDK.  

Misie „opowiedziane”  przez dzieci zjeżdżają z tęczy, bujają się na huśtawkach, bawią się na śniegu. –Są bardzo wesołe i żaden z nich się nie nudzi – mówiła 10 letnia Natalia, która na wernisaż zabrała swego domowego misia Walentego, podarowanego przez kolegę.

Na wystawie można było poprzymierzać przed lustrem zabawne misiowe czapki i skosztować „małe co nieco”. Dzieci chętnie też oglądały książki o misiach.

Wystawa „PodobaMiSie” będzie czynna do 12 stycznia. Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych mogą skorzystać z warsztatów artystycznych związanych tematycznie z prezentacją. Szczegółowe informacje i zapisy na warsztaty:  tel. 95 (721 61 37)  lub  509 517 122.

Prezentację w galerii przygotowały Monika Panek i Hanna Ciepiela z Biblioteki Pedagogicznej  Autorem dekoracji jest Dariusz Sapkowski z WOM-u. 

Hanna Ciepiela

fot. Magdalena Janas
 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Wystawa z misiami

 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid