szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« październik 2022 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podróżuj z Małym Księciem

Przepiękne prace plastyczne namalowane na dużych formatach przez dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury można obejrzeć na wystawie „Podróże z Małym Księciem”, otwartej  10 grudnia  2016 r. w galerii „Na mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej.

W ubiegłym roku w galerii „Na mansardzie”  z wielkim powodzeniem prezentowano wystawę poświęconą  „Alicji w Krainie Czarów” Levisa Carrolla. Obejrzało ją blisko 500 widzów w różnym wieku.  – Wystawa o „Alicji” bardzo nam podobała i bardzo się ucieszyliśmy się, gdy biblioteka zaproponowała nam, abyśmy przygotowali prace na tegoroczną wystawę poświęconą  Małemu Księciu – mówiła Małgorzata Całus-Jarno z Pracowni Plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie.

Prace plastyczne powstawały przez kilka tygodni pod kierunkiem czterech nauczycieli:  Danuty Łubińskiej, Agnieszki Kowalskiej- Kucharczyk, Romana Łubińskiego i M. Całus-Jarno.  Wykonano je najróżniejszymi technikami.

- Razem z koleżankami namalowałyśmy Różę pod kloszem – mówiła Martyna Mucharzewska, która od dwóch lata uczestniczy w zajęciach do MDK, a w przyszłości  planuje zostać architektem. - Wymyśliłyśmy sobie również,  aby w oddali przedstawić cały różany ogród.  Musiałyśmy użyć  specjalnej  techniki , aby pokazać przestrzeń.  I się udało…

Znakomicie udały się też inne prace: portrety Małego Księcia, jego przyjaciela Lisa oraz różne kosmiczne pejzaże.  Podczas wernisażu można było również poprzymierzać przed lustrem nakrycia głowy Pana Próżnego i pozować do zdjęć przy wielkiej podobiźnie  bohatera.  

Wystawa „Podróże z Małym Księciem” będzie czynna do końca stycznia 2017 roku. Dzieci z przedszkoli i uczniowie szkół podstawowych mogą skorzystać z warsztatów artystycznych związanych tematycznie z prezentacją . Szczegółowe informacje o wystawie i zapisy na warsztaty:  tel. 95 (721 61 37), 509 517 122 i 507 151 116.

Galeria „Na mansardzie”  mieści się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, ul. Łokietka 20 a.

Hanna Ciepiela
Biblioteka Pedagogiczna
Fot. Monika  Panek

Zobacz zdjęcia w galerii

Podróże z Małym Księciem

 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid