szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« czerwiec 2024 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Wystawa Aleksandry Gapskiej

W Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie oglądamożna wystawę 17-letniej Aleksandry Gapskiej z Pracowni Plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury. Autorka najchętniej rysuje twarze, ubrania, postacie z wymyślonych komiksów.

Wystawa na cztery łapy

W gorzowskiej galerii Na Mansardzie, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otwarto wystawę plastyczną „Reksio, Burek i inni”. Cała galeria, od  podłogi  po sufit, zapełniła się podobiznami psów: grubych, chudych, uśmiechniętych, latających i bajkowych.

 

Fantastyczna wystawa

Smoki, syrenki, czarownice i różne dziwaczne stwory można oglądać na wystawie w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie. Wystawa jest plonem  konkursu plastycznego „Fantastyczny świat w literaturze” zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną pod honorowym patronatem prezydenta Gorzowa. Na konkurs napłynęło ponad 160 prac z 11 szkół podstawowych i placówek oświatowych.

Lato jesienią w galerii „Na Mansardzie”

Ceramiczne maski, kwiaty i kubeczki,  malarskie portrety  i magiczne fotografie  można oglądać na wystawie „Artystyczne Wakacje Barlinek 2019” w galerii „Na Mansardzie” Biblioteki Pedagogicznej WOM. Prace wykonały dzieci z pracowni plastycznej i fotograficznej  Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie.

 

Gorzowskie legendy w galerii „Na Mansardzie”

Finał  IV Miejskiego  Konkursu  Plastycznego  „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka” odbył się 25 września 2019 r. w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego.

Pożegnanie wystawy

W sobotę 14 września 2019 roku w galerii „Na Mansardzie” mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej WOM odbyło się uroczyste zamknięcie letniej wystawy rysunku i malarstwa wychowanków Pracowni Plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie.

 

Co zmalowała Wiktoria?

W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w gorzowskiej galerii „Na Mansardzie została 8 maja 2019 r. o godz.17.30  wystawa prac Wiktorii Rusewicz.  Autorka ma 15 lat, od siódmego roku  życia uczęszcza do Pracowni Plastycznej w Młodzieżowym Domu Kultury.

Wiosna w galerii

Ponad 200 prac z 28 placówek oświatowych nadesłano na Miejski Konkurs Plastyczny „Wiosenne tradycje”.  Podczas wernisażu, który odbył się 6 kwietnia 2019 r. w galerii „Na Mansardzie”  w Bibliotece Pedagogicznej,  25 autorów odebrało nagrody i wyróżnienia.

 

Wernisaż na niebiesko

- Wśród nas, ludzi zwyczajnych, żyją ludzie z autyzmem, którzy inaczej widzą świat. Inaczej to nie znaczy gorzej. Inaczej to znaczy niezwyczajnie, a czasem bardzo pięknie - mówiła Ewa Przybylska, wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem na otwarciu wystawy „My wśród was”  w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiej Ośrodka Metodycznego. Wernisaż odbył się 3 kwietnia 2019 roku z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. 

Koci wernisaż w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej

Z okazji Światowego Dnia Kota w gorzowskiej galerii Na Mansardzie, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otwarto wystawę „Od Filemona do Behemota”. Cała galeria, a także korytarz i schody, zapełniły się podobiznami kotów: grubych, chudych, uśmiechniętych, wymyślonych i bajkowych.

 

Lato jesienią w galerii „Na Mansardzie”

Filiżanki i spodeczki z ceramiki, kwiaty namalowane akwarelami i magiczne fotografie  można oglądać na wystawie „Artystyczne Wakacje Barlinek 2018” w galerii „Na Mansardzie” Biblioteki Pedagogicznej WOM. Prace wykonały dzieci z pracowni plastycznej i fotograficznej  Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie. Wystawa została otwarta 27 października 2018 roku.

Dzieci narysowały gorzowskie legendy

- Uwielbiam rysować i dlatego bardzo chętnie zilustrowałam legendę o żelaznej rybie. Aby woda miała piękne kolory rozcierałam pastele palcami. Trochę się ubrudziłam, ale było warto - mówiła 9-letnia Amelia Brudzisz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie podczas finału III miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”.

 

 

Pożegnanie wystawy

W sobotę 22 września 2018 roku w galerii „Na Mansardzie” mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej WOM odbyło się uroczyste zamknięcie letniej wystawy rysunku i malarstwa wychowanków Pracowni Plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie.

Letnia wystawa malarstwa i rysunku

Od 2 lipca 2018 w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej WOM-u, oglądać można prace plastyczne wykonane przez nastoletnich artystów z Młodzieżowego Domu Kultury. Letnia wystawa zakończy się uroczystym finisażem w pierwszej połowie  września. Dziewiętnaście prac, osiemnastu młodych autorów. Wszyscy oni swoje zainteresowania i zdolności rozwijają  na zajęciach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. Uczą się tam rysunku oraz malarstwa. I stale doskonalą warsztat plastyczny.

Czternastolatki sposób na życie

Na wystawie, która otwarto 10 maja 2018 roku, można podziwiać też batiki, malarstwo i kompozycje wykonane różnymi technikami plastycznymi. Prace powstały podczas zajęć w pracowni plastycznej w gorzowskim Młodzieżowym Domu Kultury.- Miałam sześć lat, gdy tata zapisał mnie na zajęcia plastyczne. To była dla mnie świetna zabawa. A jak miałam dziesięć lat poczułam, że rysowanie będzie moim sposobem na życie - mówiła Aleksandra Kujawska podczas otwarcia swojej pierwszej, indywidulanej wystawy w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej.

Wiosna piorunująca kolorami

Ponad 170 prac plastycznych z 16 gorzowskich placówek oświatowych nadesłano na Miejski Konkurs Plastyczny „Wiosenne tradycje”.  Podczas wernisażu, który odbył się 14 kwietnia w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej,  22 autorów odebrało nagrody i wyróżnienia.

 

Świat pomalowany na niebiesko

Przeszkadza im hałas, nie lubią dotyku, ale wobec sztuki są tacy sami jak my. A czasem nawet dużo zdolniejsi. Pięknie malują, lepią, rysują komiksy. Ich dzieła można zobaczyć na wystawie „My wśród Was” w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej,  zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu.

Miasto namalowane

„Miasto tlące się… we mnie” to tytuł  wystawy Katarzyny Wolińskiej, która została otwarta 22 marca o godz. 17 w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej WOM przy u. Łokietka 20a. Artystka prezentuje pełne światła i koloru  gorzowskie pejzaże namalowane olejami i akrylami.

Wystawa fotograficzna „Gorzów wczoraj i dziś”

Do 10 marca 2018 roku można oglądać wystawę fotograficzną „Gorzów wczoraj i dziś” w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej. Fotografie prezentują członkowie grupy fotograficznej „Azyl Art”.
 

Wernisaż z misiem

- Miś Puchatek , którego namalowałam ma cały pyszczek ubrudzony miodem i ciągle się oblizuje, ale to mu wcale nie przeszkadza w gadaniu z Prosiaczkiem – mówiła 7-letnia Milena na otwarciu wystawy „PodobaMiSie” w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej  Wojewódzkiego  Ośrodka Metodycznego w Gorzowie. Wystawa „PodobaMiSie” została otwarta 25 listopada 2017 r. z okazji Światowego Dnia Misia Pluszowego.

Słoneczna wystawa na smutną jesień

Kolorowe mandale, malarskie pejzaże i fotografie baniek mydlanych można oglądać na wystawie poplenerowej „Artystyczne Wakacje Barlinek 2017” w galerii „Na Mansardzie” Biblioteki Pedagogicznej WOM. Prace wykonały dzieci z pracowni plastycznej i fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury.

Dzieci namalowały gorzowskie legendy

- Uwielbiam rysować pastelami, bo pięknie się rozmazują i dzięki temu moje czarownice mają różnokolorowe włosy - mówiła Zuzia Mika, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5w Gorzowie podczas finału II miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”.

Finisaż w galerii „Na Mansardzie”

W sobotę 16 września 2017 roku w galerii „Na Mansardzie” odbył się uroczysty finisaż. Na wystawie „Rysunek i malarstwo” , którą można było przez całe wakacje oglądać w galerii „Na Mansardzie”, prezentowane tak piękne i dojrzałe prace, że trudno było uwierzyć, że ich autorzy mieli tylko kilkanaście lat.

Warsztaty plastyczne „Magazyn marzeń” podczas Tygodnia Bibliotek 2017

Małe dzieci marzą o niebieskich włosach i uwielbiają malować balonami umoczonymi w farbie.  A nastolatki  oraz dorośli lubią posiedzieć sobie w zamkniętym pomieszczeniu w podziemiach starej kamienicy. Takie właśnie atrakcje znalazły się w programie „Tygodnia Bibliotek 2017”, zorganizowanego w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego.

Podróżuj z Małym Księciem

Przepiękne prace plastyczne namalowane na dużych formatach przez dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury można obejrzeć na wystawie „Podróże z Małym Księciem”, otwartej  10 grudnia  2016 r. w galerii „Na mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej.  

Słoneczna wystawa na jesień

Zabawne ceramiczne stwory, mozaiki z papieru, malarskie pejzaże i fotografie można oglądać na wystawie „Artystyczne Wakacje Barlinek 2016” w Galerii „Na Mansardzie” Biblioteki Pedagogicznej WOM. Prace wykonały dziewczęta z pracowni plastycznej i fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury. Wystawa została otwarta 22 października 2016 roku.

Konkurs z gorzowskimi legendami

Finał konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka” odbył się 15 września 2016 r. w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu była Agnieszka Żelazna, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Kolorowy Gorzów Tomasza Żuka

Piętnaście plakatów Tomasza Żuka, przedstawiających najbardziej znane gorzowskie widoki, można było oglądać w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie.

 

Wspomnienia na mansardzie

Prawie 80 dzieci i nastolatków wzięło udział w warsztatach plastycznych „Magazyn wspomnień”, które odbyły się 12 i 13 maja 2016 roku w galerii „Na mansardzie”.

Wernisaż z jajem

W sobotę 9 kwietnia 2016 r. w galerii „Na mansardzie” otwarto pokonkursową wystawę Miejskiego Konkursu Plastycznego i Grafiki Komputerowej „Wielkanocne jajo”.  Wydarzenie przyciągnęło tłumy.

Biało na czarnym

- Zwykle rysuje się czarną kredką na białych kartkach, ale  my zrobiliśmy inaczej,  wzięliśmy czarny papier. I  za pomocą białych kredek wydobyliśmy  z niego światło – tłumaczył Roman Łubiński, opiekun artystyczny  grupy szkoleniowej „Studium” z Młodzieżowego Domu Kultury na wernisażu „Rysunek”, który odbył się 5 marca 2016 roku w galerii Na Mansardzie.

Wystawa „150 lat z Alicją”

Na wystawie "150 lat z Alicją", oprócz dziwacznych nakryć głowy, prezentowanych w Kąciku Szalonego Kapelusznika, można było obejrzeć przepiękne prace plastyczne namalowane przez uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej św. Piusa X i Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie.

Stary Gorzów w trójwymiarze

W galerii „Na mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej WOM, otwarto 2 października 2015 r. wystawę „Przestrzenie Landsberga - Przedwojenny Gorzów 3D". – Tamte stare kamienice, place, ulice miały niesamowity klimat – zapewniali licealiści, którzy wzięli udział w wernisażu.

Powiat gorzowski moimi oczami

- Uwielbiam rysować i nie wyobrażam sobie życia bez ołówków, mazaków i kredek – zapewniła Julia Sip, jedna z laureatek konkursu plastycznego „Powiat gorzowski moimi oczami”, którego finał odbył się 2 czerwca w galerii „Na mansardzie”.

Miś z przeszłością

Koniki na biegunach, domki dla lalek, wrotki, proce i ołowiane żołnierzyki można było oglądać w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej. Wystawę starych zabawek, zatytułowaną „Miś z przeszłością”, zwiedziło kilkaset dzieci i dorosłych.
 

My wśród was

Na wystawie, zatytułowanej „My wśród was”, zaprezentowano około 20 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi przez podopiecznych gorzowskiego Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem oraz z Przedszkola Specjalnego dla Dzieci z Autyzmem. Wystawę otwarto w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu.

Pierwszy wernisaż "Na mansardzie"

Trzydzieści prac plastycznych wykonanych najróżniejszymi technikami zaprezentowano 8 maja 2015 roku w galerii „Na mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej. Na wystawie zaprezentowano prace wykonane przez uczestników kursu kwalifikacyjnego sztuka, zorganizowanego przez WOM.

Pędzlem i gwoździem

Wernisaż  malarstwa, rysunku i ceramiki Iwony i Katarzyny Wolińskich odbył się 13 listopada 2014 r. w galerii "Na mansardzie". – Ich twórczość to dwa światy. Córka tworzy lekkie, delikatne kompozycje, a w pracach mamy wyczuwa się prawie męską rękę – żartował na wernisażu Dariusz Sapkowski, konsultant z WOM-u.

 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid